JESIEŃ

--- JESIEŃ NAD MORZEM ???  ---

 Brzmi abstrakcyjnie, bo to przecież lato uchodzi za porę roku, najbardziej oczekiwaną w zakresie wędrówek po świeży jod. A jednak. I jesień w klimacie falującego morza może być najlepszą opcją na wakacyjne wojaże. Dlaczego?

Morze jest fajne, bo tylko tutaj możemy godzinami wpatrywać się w piękne zachody słońca, biegać bo gorącym piasku, wdychać świeży jod, pryskać się w wodzie, zbierać bursztyny, a wszystko przy okazji kosztowania ryb, tak pysznych, jak nigdzie indziej.
Morze to miejsce najbardziej oblegane przez wakacyjnych turystów. Rezerwacje noclegów trzeba wykonać nawet kilka miesięcy wcześniej, a miejsce na plaży wcześnie rano, tak by zdobyć choć odrobinę przestrzeni do wypoczynku. Czy w te przepiękne regiony naszego kraju warto wyjeżdżać także jesienią? Wydawać by się mogło, że nie, a jednak.

Jesienią, nie ma turystów
Wyobraź sobie sytuację, w której przechadzasz się po pustej plaży. Słyszysz głos ptaków, widzisz falujące morze, ale nie musisz przepuszczać innych, nie martwisz się, że ktoś idzie za Tobą, ktoś Cię obserwuje. Jesteś sam, zupełnie sam. Spacery jesienią są wyjątkowe. Mamy nie tylko dużo czasu dla siebie, ale przede wszystkim możemy rozmyślać, marzyć, wspominać. Nigdzie indziej nie będziemy mieć możliwości do takiej nostalgii i wielu przemyśleń, jak tutaj.

Wdech i wydech
Jesienią walczymy z naszą lepszą lub gorszą odpornością. Wzmocnić może ją między innymi jod, który nad morzem łapiemy z każdym, wdychanym oddechem.
Jod jest ważny dla prawidłowego rozwoju naszych dzieci, bierze udział w produkcji hormonów tarczycy, regulujących metabolizm, pracę układu nerwowego, krążenia i mięśniowego oraz odpowiadających za rozwój fizyczny i umysłowy dziecka.
W żadnej innej części Polski nie mamy możliwości skorzystania z takiej dawki jodu, jak tutaj. Szkoda byłoby z tego dobrodziejstwa nie skorzystać.

Słońca mi potrzeba
Jesień nie jest już tak gorąca jak lato, warto jednak skorzystać z tych ostatnich dni słońca. Pod wpływem słońca w skórze dziecka produkowana jest witamina D, niezbędna organizmowi do przyswajania wapnia. Jesienią nie musimy się już martwic o poparzenia skóry. Słońce jest znacznie delikatniejsze, przez co jeszcze bardziej możemy skorzystać z przyjemnych promyków.

Masaż stóp
Morze, a dokładniej mówiąc plaże. To także niebywała okazja do masażu stóp. Jest to niezwykła okazja dla raczkujących dzieci, które biegając po piasku pobudzają układ nerwowy swoich małych nóżek. Przy okazji świetnie się przy tym bawią, a to zdaje się być dla naszych maluchów najważniejsze.

Jesień nad morzem jest piękna, a przede wszystkim cicha. Nie słychać wrzasków turystów, powoli zanika też wakacyjny harmider. Wypoczywamy w spokoju, w nastroju wyciszenia. Powoli żegnamy się z morzem by ponownie zobaczyć je dopiero za kilka miesięcy!


---   SERDECZNIE ZAPRASZAMY ---

W OKRESIE JESIENNYM    - WRZESIEŃ - PAŹDZIERNIK - LISTOPAD -

   ATRAKCYJNE CENY JUŻ OD 35  ZŁ OD OSOBY